Půjčovna dřevěných her

  • Home
  • Půjčovna dřevěných her

Dřevěné deskové hry

Již Vás nudí hrát neustále jen pár her, které máte ve škole, družině nebo na táboře? Chcete dětem či vedoucím pořídit nějakou novou, ale nevíte, zda se Vám bude líbit?

Pak je tu právě pro Vás naše půjčovna deskových a společenských her.

Vybírat můžete ze širokého sortimentu společenských, karetních a deskových her.
V nabídce máme také hry venkovní vhodné na školní akce, soutěže, tábory a jiné akce.


Půjčovna her pro školy, mateřské školy, tábory, spolky a jiné neziskové organizace

Nabízené hry a ceník

Doba zapůjčení hry je týden (lze domluvit i delší zapůjčení, např. pro tábory)

Molkky

Molkky je původní finská kolíková hra. Při hře Molkky není vyžadovaná vysoká fyzická zdatnost, výhodou je však hod na přesnost. Jde o kultovní vikinskou hru pod širé nebe. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji hrát v libovolném počtu hráčů – čím více, tím lépe. Hráči hází házecím kolíkem Molkky na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají. Hra končí jakmile někdo z hráčů dosáhne přesně 50 bodů.
Cena: 80 Kč/den

Kubb

Kubb je tradiční švédská hry, která pochází z Gotlandu, malého ostrova v Baltském moři. Historie této hry sahá až do dob statečných Vikingů, a na ostrově Gotland se dochovala až do dnešní doby. Od roku 1995 je na tomto ostrově pravidelně pořádáno mistrovství světa v Kubbu. Kubb je venkovní společenská hra pro dva týmy, které hryjí proti sobě. Kubb se může hrát na trávě, na pláži, ve sněhu, je to nenáročná hra a může ji hrát každý.
Cena: 80 Kč/den

Holandský billiard

Holandský billiard je velice chytlavá dřevená hra, ve které rozhoduje přesná muška a cit v ruce. Při samotné hře se nejen pobavíte, ale také si procvičíte svou přesnost, soustředění a taktiku. Hra se dá využít k pořádání turnajů, soutěží, zábavě s přáteli, relaxaci. Cílem hry je získat během 3. kol co nejvíce bodů pomocí puků, kterými se hráč trefuje do 4 slotů (otvorů či branek). ty jsou hodnoceny 1,2,3 a 4 body. Hráč se sanží překonat svůj rekord nebo výsledek soupeřů.
Cena: 350 Kč/den

Crokinole

Crokinole je hra pro dva až čtyři hráče. Cílem hry je jako první dosáhnout předem stanoveného počtu bodů. Hráči se snaží střílením umístit dřevěné kameny co nejblíže středu a ideálně odstřelit kameny soupeře. Po každém odehraném kole je skóre vyhodnoceno a kdo první dosáhne zvoleného výsledku, vyhrává. Hra má jednoduchá pravidla a je velmi zábavná. Crokinole vyžaduje kombinaci precizního zaměřování, taktiky a strategie a je vynikající způsob, jak trávit čas s přáteli a rodinou.
Cena: 350 Kč/den

Carrom

Hraje se s 19 kotouči, které se nazývají „carrom men“. Devět kotoučů je bílých, devět černých a jeden červený, nazvaný „queen“ (královna). Hráči cvrnkají do většího kotouče nazvaného „striker“. Hráči musí strikerem zasáhnout carrom men svojí barvy tak, aby spadl do jednoho z otvorů. Pokud se jim to nepodaří, vrací se striker do výchozí pozice a začíná hrát soupeř. Pokud spadne striker do některého otvoru, následuje penalizace. Sada končí, když jeden hráč nebo dvojice umístí všechny své kotoučky, získají pak tolik bodů, kolik soupeřových kamenů zbývá na hrací ploše. Za potopení královny potvrzené zásahem vlastního kamene se udělují tři body navíc. Obvykle se hraje na osm sad nebo do 25 bodů.
Cena: 350 Kč/den

Weykick fotbal

Princip hry je velice jednoduchý, pod hrací plochou pohybujete magnetem, který vede figurku na hrací desce. Vaším cílem je dát gól a stát se vítězem. Můžete střílet, bránit, chytat, útočit, nahrávat, hrát týmově, vše jako v klasickém fotbale. To vše s magnetickou silou. Napětí v průběhu hry láká všechny věkové kategorie.
Cena: 200 Kč/den

Weykick barik

Cílem hráčů je vyházet všechny sudy skrze branku na soupeřovu hrací polovinu hřiště. Házet však mohou jen pomocí speciálních hůlek. Hra je ztížena tím, že hází oba hráči současně, takže zde není moc času na přemýšlení. I skoro jasný vítěz může nakonec prohrát. Barely vyžadují vaši rychlost, postřeh a koordinaci očí a rukou. Hra je rychlá a zábavná. Vítězem ve hře se stává ten, kdo jako první nemá žádné sudy na svém území.
Cena: 150 Kč/den

Weykick kubbolino

Pravidla hry jsou podobná, jako u venkovní hry Kubb. Cílem hry je porazit figurky soupeře pomocí kuličky a katapultu. Pokud se vám povede porazit všechny soupeřovy figurky, snažíte se porazit krále. Ne však dříve, protože to byste prohráli. V katapultování míčku se hráči pravidelně střídají po jednom pokusu. Vítězem se stává hráč, který první porazí panáčky soupeře a poté i krále.
Cena: 150 Kč/den

Le Passe - Trappe Grand

Rychlost, zručnost a nervy z oceli! Cílem hry je dostat co nejrychleji všechny disky ze své strany na soupeřovu. Disky vystřelujete s pomocí pružné gumičky skrz otvor uprostřed herní plochy. Váš soupeř ale hraje současně s vámi a dělá to samé! Hra je napínavá nejen pro samotné její aktéry, ale na své si přijdou i diváci. Mnohdy dochází ke zvratům i v situaci, kdy jednomu z hráčů již chybí dostat na druhou stranu pouze poslední disk. Partie se typicky hraje na tři vítězná kola. Passe-Trappe má jednoduchá pravidla a hra je vhodná i pro menší děti.
Cena: 200 Kč/den

Cornhole

Cornhole je oblíbená (nejenom) venkovní a zahradní hra z USA. Její obliba vychází zejména z jednoduchých pravidel, které ihned pochopíte. Hod „kukuřičného“ sáčku zvládne každý. Hru zvládnou jak děti a dospělí, tak i senioři nebo osoby se zdravotním omezením. Hru lze hrát také uvnitř, třeba v hale nebo tělocvičně. Cílem hry je hodem sáčku zahrát o díry (3body) na desce nebo alespoň umístit sáčky na desku (1bod). Hra je hraje do 21 bodů.
Cena: 300 Kč/den

Tumblin Dice

Jednoduchá hra, ve které se snažíte „šprtáním“ (cvrnkáním) dostat kostky na co nejlépe bodovaná místa na schodišti. Čím níže je kostka, tím více bodů dostanete. Tedy alespoň pokud vám ji někdo neodrazí mimo herní plán.
Cena: 150 Kč/den

KanJam

Hra KanJam je novou bezkontaktní hrou, která pochází z USA, kde je také nejvíce rozšířená. Jedná se o hru s létajícím talířem a dvěma plastovými koši. Cílem je trefovat frisbee na vzdálenost 15metrů do koše bez nebo s pomocí teče spoluhráče. Hráč hází na koš, ke je připraven jeho spoluhráč, který může frisbee tečovat a tím ho umístit do koše. Vítězí dvojice, která první dosáhne přesně 21 bodů. Hra je ideální na louku, pláž, do parku nebo na (školní) zahradu.
Cena: 100 Kč/den

3D Piškvorky velké

Hra pro dva hráče (nebo lze i dva týmy). Cílem hry je vytvořit jako první řadu čtyř stejně barevných hracích kamenů. Hráči si vyberou svojí barvu a střídavě vhazují kameny do hracího pole. Hra je podobná piškvorkám, zde ale nejde začít "kdekoli". Řadu lze vytvořit ve všech směrech - horizontálně, vertikálně nebo na diagonále. Cena: 250 Kč/den

Pravidla půjčovny


Půjčovna her pro školy, mateřské školy, tábory, spolky a jiné neziskové organizace