Molkky:

Molkky je původní finská kolíková hra. Při hře Molkky není vyžadovaná vysoká fyzická zdatnost, výhodou je však hod na přesnost. Jde o kultovní vikinskou hru pod širé nebe. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji hrát v libovolném počtu hráčů – čím více, tím lépe. Hráči hází házecím kolíkem Molkky na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají. Hra končí jakmile někdo z hráčů dosáhne přesně 50 bodů.

[collapse]
Kubb:

Kubb je tradiční švédská hry, která pochází z Gotlandu, malého ostrova v Baltském moři. Historie této hry sahá až do dob statečných Vikingů, a na ostrově Gotland se dochovala až do dnešní doby. Od roku 1995 je na tomto ostrově pravidelně pořádáno mistrovství světa v Kubbu. Kubb je venkovní společenská hra pro dva týmy, které hryjí proti sobě. Kubb se může hrát na trávě, na pláži, ve sněhu, je to nenáročná hra a může ji hrát každý.

[collapse]
Cornhole:

Cornhole je oblíbená (nejenom) venkovní a zahradní hra z USA. Její obliba vychází zejména z jednoduchých pravidel, které ihned pochopíte. Hod „kukuřičného“ sáčku zvládne každý. Hru zvládnou jak děti a dospělí, tak i senioři nebo osoby se zdravotním omezením. Hru lze hrát také uvnitř, třeba v hale nebo tělocvičně. Cílem hry je hodem sáču zahrát o díry (3body) na desce nebo alespoň umístit sáčk na desku (1bod). Hra je hraje do 21 bodů.

[collapse]
Hra rytířů:

U nás nepříliš známá „házecí“ hra, ale velice oblíbená v severských zemích. Venkovní hra pro dva týmy (tým 1-6 hráčů), které hrají proti sobě. Hra je rozdělena na dvě fáze – Klání a Bitvu. Cílem Klání je vždy hodem dostat barevnou kouli do tří ohraničených trojúhelníků. Jakmile se to týmu podaří, může přejít do druhé fáze, do Bitvy. Zde je cílem srazit ze základní čáry nejdříve rytíře a jako poslední dámu. Pokud se to týmu podaří, vyhrává. Zejména díky týmovému pojetí je hra ideální na párty, firemní akce nebo rodinné oslavy.

[collapse]
Holandský billiard:

Holandský billiard je velice chytlavá dřevená hra, ve které rozhoduje přesná muška a cit v ruce. Při samotné hře se nejen pobavíte, ale také si procvičíte svou přesnost, soustředění a taktiku. Hra se dá využít k pořádání turnajů, soutěží, zábavě s přáteli, relaxaci. Cílem hry je získat během 3. kol co nejvíce bodů pomocí puků, kterými se hráč trefuje do 4 slotů (otvorů či branek). ty jsou hodnoceny 1,2,3 a 4 body. Hráč se sanží překonat svůj rekord nebo výsledek soupeřů.

[collapse]
KanJam:

Hra KanJam je novou bezkontaktní hrou, která pochází z USA, kde je také nejvíce rozšířená. Jedná se o hru s létajícícm talířem a dvěmi plastovými koši. Cílem je trefovat frisbee na vzdálenost 15metrů do koše bez nebo s pomocí teče spoluhráče. Hráč hází na koš, ke je připraven jeho spoluhráč, který může frisbee těčovat a tím ho umístit do koše. Vítězí dvojice, která první dosáhne přesně 21 bodů. Hra je ideální na louku, pláž, do parku nebo na (školní) zahradu.

[collapse]
Kroket:

Kroket vznikl na přelomu 18. a 19. století ve Francii a odtud se pak rozšířil do Anglie. Pro svou nenáročnost získal na popularitě a od 90. let se šíří po celé Evropě. Kroket je hra a sport, ve kterém se na travnatém hřišti posouvají údery dřevěnou palicí (holí) koule skrze branky k cílovému kolíku. Kroket proti sobě hrají dvě dvojice nebo minimálně dva jednotlivi. Vyhrává ten, kde svou koulí projede všechny branky v patřičném pořadí a dotkne se jako první cílového kolíku.

[collapse]
Spin Ladder:

Spin Ladder je nová dřevěné hra, která je vyráběna ve Švédsku. Skvělá rekreační hra pro letní večery s rodinou a přáteli, kterou můžete hrát doma na zahradě, v parku, na pláži aj. Vhodná pro dospělé i děti, nezáleží na fyzické kondici, věku apod. Spin Ladder je hra pro 2 – 3 hráče nebo týmy zaměřená na koordinaci a strategii. Cílem hry je hodit koule spojené provázkem na žebřík tak, aby se kolem něj ovinuly a zůstaly viset. Jednotlivé úrovně jsou různě obodovány. Kdo první získá ve hře Spon Ladder přesně 21 bodů je vítězem.

[collapse]
Spikeball:

Spikeball je nový sport s míčem a speciální síťovou trampolínkou Spikeball je dynamická míčová sportovní hra plná zábavy jednoduchá na zvládnutí. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy. Vítězí tým, který získá 21 bodů. Cílem dvojice je maximálně třetím úderem odrazit míček od trampolínky (spoluhráči si mohou mezi sebou 2x nahrát). Poté hraje stejným způsobem druhá dvojice. Hra je nekontaktní, týmy si nesmí vzájemně ve hře překážet.

[collapse]
Weykick hry:

Hry tohoto typu podporují rozvoj jemné motoriky a prostorového vnímání. Rozvíjí současnou koordinaci očí a rukou. Díky tomu jsou hry oblíbeny u pedagogů a terapeutů

[collapse]
Weykick Fotbal:

Princip hry je velice jednoduchý, pod hrací plochou pohybujete magnetem, který vede figurku na hrací desce. Vaším cílem je dát gól a stát se vítězem. Můžete střílet, bránit, chytat, útočit, nahrávat, hrát týmově, vše jako v klasickém fotbale. To vše s magnetickou silou. Napětí v průběhu hry láká všechny věkové kategorie.

[collapse]
Weykick Hokej:

Tato verze hry má příslušnou hrací plochu, která je stejná jako hokejová. Hrací plocha se před hrou posype speciálním práškem, který umožňuje plynulý pohyb hokejistů po hrací ploše všemi směry. Stejně jako u fotbalu se pod hrací plochou pohybujete magnetem, který vede figurku na hrací desce. Současně je třeba tímto magnetem otáčet, aby se otáčela také hokejka hráče na hrací desce.Puky po hřišti kloužou rychle a tiše. Vaším cílem je dát gól a stát se vítězem.

[collapse]
Weykick Barik:

Cílem hráčů je vyházet všechny sudy skrze branku na soupeřovu hrací polovinu hřiště. Házet však mohou jen pomocí speciálních hůlek. Hra je ztížena tím, že hází oba hráči současně, takže zde není moc času na přemýšlení. I skoro jasný vítěz může nakonec prohrát. Barely vyžadují vaši rychlost, postřeh a koordinaci očí a rukou. Hra je rychlá a zábavná. Vítězem ve hře se stává ten, kdo jako první nemá žádné sudy na svém území.

[collapse]
Weykick Kubbolino:

Pravidla hry jsou podobná, jako u venkovní hry Kubb. Cílem hry je porazit figurky soupeře pomocí kuličky a katapultu. Pokud se vám povede porazit všechny soupeřovy figurky, snažíte se porazit krále. Ne však dříve, protože to byste prohráli. V katapultování míčku se hráči pravidelně střídají po jednom pokusu. Vítězem se stává hráč, který první porazí panáčky soupeře a poté i krále.

[collapse]
Weykick minigolf:

Hra je vhodná pro rodinnou zábavu, párty či firemní večírek. Hráči hrají s malými golfovými holemi a vítězem se stává hráč, který potřeboval ke zdolání hřiště v součtu nejmenší počet ran. Hra je pro 1 – 5 hráčů.

[collapse]